Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

Modny beton na ścianach

Modny beton na ścianach

Coraz więcej osób pragnie mieszkać w bardzo prostym i minimalistycznym stylu. Podobają się im wtedy mieszkania urządzone w stylu loftowym, w których nie ma zbyt wielu mebli i dodatków, jest za to sporo ciekawych materiałów wykończeniowych, takich jak na przykład cegła, beton, czy stare drewno.

Modny beton na ścianach


Tak jak czerwona cegła czy stare drewno wydają się być zupełnie dobrze znanymi materiałami do wykończenia wnętrz, tak beton kojarzy się tylko i wyłącznie z jakimiś fabrykami i halami, czyli z miejscami, które totalnie nie są stworzone do tego, by urządzić tam przytulne wnętrze. Jest to jednak bardzo mylne wrażenie, bo beton staje się coraz modniejszy, betonowe płyty do wykańczania ścian są chętnie wybierane. Można połączyć je z drewnem w ciepłym odcieniu, dodać meble wykonane na przykład ze skóry, oraz trochę ocieplający wnętrze dodatków, aby stworzyć naprawdę przytulne gniazdko w stylu loftowym.

Co pasuje do betonowych ścian


Do betonowych ścian pasuje naprawdę sporo dodatków, trzeba jednak stosować je oszczędnie, skupiając się na kilku naprawdę robiących duże wrażenie rzeczach. Świetnym przykładem będą tu na przykład duże obrazy abstrakcyjne, malowane farbami olejnymi, które można zawiesić na betonowej ścianie. Do betonowych ścian pasują też zawieszone instrumenty muzyczne takie jak gitary, które niekoniecznie muszą odzwierciedlać pasję właściciela mieszkania do grania na gitarze. Mogą być po prostu tylko i wyłącznie dekoracją. Poza tym na betonowych ścianach bardzo dobrze prezentuje się też nowoczesny sprzęt RTV, który jeżeli jest naprawdę doskonałej jakości, może stanowić dekorację sam w sobie.

powrót

Czytaj również: