Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

Jak dobrać właściwie obrazy do salonu?

Jak dobrać właściwie obrazy do salonu?

Odpowiedni wystrój salonu to w dużej mierze dobór właściwych dodatków, które mają spełniać jedynie funkcję ozdobną. Tych zaś na rynku jest bardzo wiele dlatego też bywa, iż ich odpowiednie dobranie może nastręczać pewnych problemów. Szczególnie w dużych salonach często jego właściciele mają problem z zapełnieniem pustych ścian.


 

Obrazy - w salonie zawsze pasują

 

Obrazy zalicza się do tych elementów wystroju wnętrza, które bez problemu zawsze można dopasować do każdego pomieszczenia. Mogą więc stanowić niezwykle interesujący dodatek pod warunkiem że będą właściwie dobrane.

Wybierać można pomiędzy:

 

  • pejzażami
  • abstrakcją
  • martwą naturą
  • portretami
  • wesołymi, kolorowymi obrazkami do pokoju dziecinnego

 

Bez trudu można także znaleźć obrazy, które doskonale dopasują się do wystroju kuchni. Gdy mowa jednak o aranżowaniu salonu, powinny być one do niego dobrane pod wieloma względami.

 

Światło, wielkość i kolorystyka

 

Jeżeli wybiera się obraz do wnętrza, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość. Bardzo często obrazy do salonu dobiera się tak, aby stanowiły one jedyny element dekoracyjny na pustej ścianie. Wówczas jego wielkość powinna być dobrze dobrana, zbyt mały obraz stanie się niemalże niewidoczny zaś zbyt duży będzie niejako "przytłaczał" wnętrze.

 

abstrakcyjny obraz w salonie

 

Istotną kwestią jest także kolorystyka obrazu, jeżeli salon jest duży, przestronny i wpada do niego dużo światła, wówczas można sobie bez problemu pozwolić na wybór obrazu o ciemnych barwach. W sytuacji, gdy ilość światła jest ograniczona lub w salonie znajduje się sporo mebli, o wiele lepiej jest zdecydować się na jasne barwy, które dodatkowo ożywią wnętrze.

 

Styl i tematyka

 

Obrazy powinno się dobierać także do stylu, w jakim zostało zaaranżowane wnętrze. Jeżeli ktoś decyduje się na klasyczny styl, wówczas dobrym pomysłem mogą się okazać pejzaże czy portrety jak również odpowiednio dobrana kolorystycznie martwa natura.

Jeżeli jednak wybrany został styl nowoczesny, również obrazy powinny zostać do niego dopasowane. Ważna jest także odpowiednia ich oprawa,  dopasowana stylem jak również kolorystyką do aranżacji wnętrza.

obraz do wnętrza w stylu nowoczesnym

 

Styl skandynawski, tak popularny obecnie we wnętrzach charakteryzuje się przede wszystkim jasnymi kolorami z przewagą szarości. Dobrze więc wkomponują się w niego obrazy o podobnej kolorystyce, z domieszką pastelowych barw, najlepiej lekko rozmytych. Odpowiednie obrazy nie tylko ożywią wnętrze, ale także sprawią, że będzie ono znacznie bardziej przytulne i dzięki temu o wiele przyjemniej będzie się w nim przebywało.

powrót

Czytaj również: